Euroscola online 2020

Euroscola je program Europskog parlamenta namijenjen učenicima od 16 do 18 godina iz svih država EU koji sudjelovanjem predstavljaju svoje škole i državu. Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj za srednje škole Republike Hrvatske organizirao je nagradni video-natječaj #EUROSCOLA - #ZAJEDNOZAEU. Sudjelovanjem u natječaju, učenice i učenici srednjih škola, uz mentorsku pomoć, imali su priliku osvojiti putovanje u Europski parlament u Francuskoj.

Tražila se škola koja će najuspješnije istražiti i predstaviti odgovor na pitanje „Što EU čini za moju školu, moje mjesto, moj kraj?“ izradom kratkog televizijskog priloga te registracijom novih korisnika na platformi www.zajednoza.eu upoznati svoju okolinu s načinima na koje Europska unija doprinosi razvoju njihove okoline.

U prvom koraku smo se registrirali kako bismo dobili svoju jedinstvenu poveznicu na stranici www.zajednoza.eu.

Zatim smo istraživali, osmislili i snimili video sličan televizijskom prilogu u kojem smo na zabavan i edukativan način uz prigodne kadrove informirali učenike i javnost o tome što EU čini za našu školu, naše mjesto i naš kraj.

Naš video smo objavili na YouTubeu.

S ponosom možemo reći da je žiri Ureda Europskog parlamenta odabrao naš rad kao najbolji!

Kada smo osvojili nagradu i sudjelovanje u radu Europskog parlamenta, nismo ni slutili da ćemo u Strasbourg otputovati virtualno, i to baš na Međunarodni dan dramskog odgoja. Čestitamo i zahvaljujemo našim bivšim učenicima, današnjim studentima, i sadašnjim polaznicima fakultativne nastave Dramskog odgoja na zajedništvu, radu i predanosti tijekom svih radnih i kreativnih zadataka koji su nas doveli do Strasbourga. Dramski je odgoj još jednom potvrdio da ne stvara glumce nego odgaja, potiče i njeguje vještine i kompetencije za 21. stoljeće. Uživali smo u radu parlamenta, ponosni što se naš rad prepoznaje i izvan škole i lokalne zajednice. Dokazali smo da dramski odgoj ne poznaje granice, a mladi ljudi koji ga kreiraju svakom novom aktivnosti pomiču ljestvicu naviše.

Čestitke!

Željka Župan Vuksan, prof. i Božana Sertić, prof.soc.ped.

objavio: Željka Župan Vuksan   datum: 29. 11. 2020.

« Svibanj 2024 »