PJESNIK RATNIK U SESVETSKOJ
Svijet jednoga poete u 45 minuta
Ugledni hrvatski pjesnik otkriva gimnazijalcima čari pjesničke profesije
U četvrtak 14. studenog 2024. godine Gimnazija Sesvete imala je čast, u organizaciji profesorice hrvatskoga jezika Draženke Čuture i školske knjižničarke Brigite Kosić ugostiti člana Hrvatskog društva pisaca, Matice hrvatske, Slavenske akademije, Saveza scenarista i pisaca izvedbenih djela te Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika, eminentnog hrvatskog pjesnika i branitelja, gospodina Tomislava Domovića.
:: opširnije ::
MATURANTI U VUKOVARU
Dana 8.11.2024. godine, učenici četvrtih razreda Gimnazije Sesvete posjetili su Vukovar, gdje su kroz obilazak ključnih mjesta dobili priliku razumjeti značaj Vukovara u Domovinskom ratu.
Većini učenika bio je to prvi posjet Vukovaru jer zbog korone nisu išli na obaveznu terensku nastavu u osnovnoj školi. U suradnji sa nastavnicima povijesti i geografije i uz pomoć ravnateljice organiziran je odlazak koji je učenicima ostao u nezaboravnom sjećanju, ispunio ih ponosom i domoljubljem i, naravno, pomogao u sagledavanju i razumijevanju Domovinskoga rata. U fokusu je bila bitka za Vukovar i na kraju događanja vezana uz mirnu reintegraciju Podunavlja kao jedinstvenog primjera u svijetu povratka teritorija mirnim putem.
:: opširnije ::KNJIŽEVNI SUSRET U MJESECU HRVATSKE KNJIGE
Za kraj Mjeseca hrvatske knjige u goste nam dolazi pjesnik Tomislav Domović. Član je Hrvatskog društva pisaca, Matice hrvatske, Slavenske akademije i Saveza scenarista i pisaca izvedbenih djela te Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Branitelj je Domovinskog rata te je za to primio i spomenicu. Rođen je u Zagrebu, a posljednjih 15-ak godina živi i stvara u Karlovcu. Poeziju i prozu objavljuje u brojnim časopisima, dnevnom tisku i na radiju, a uvršten je i u više panorama i antologija hrvatskog pjesništva. Uredio je antologiju hrvatske antiratne poezije Cvrčci u trubi koju možete prelistati u našoj školskoj knjižnici.
Američki predsjednički izbori
Tijekom rujna i listopada učenici fakultativnog predmeta Američka kultura i civilizacija sudjelovali su u projektu Američki predsjednički izbori. U rujnu su u parovima izradili digitalne postere u kojima su usporedili trodiobu vlasti u Republici Hrvatskoj, Sjedinjenim Američkim Državama i Ujedinjenom Kraljevstvu. U navedenim su državama usporedili i ovlasti predsjednika (odnosno kralja u UK) i premijera, te političke stranke. Sve navedeno su prezentirali svojim kolegama.
:: opširnije ::OBILJEŽAVAMO MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2024.
SURADNJA S KNJIŽNICOM SESVETE U MJESECU HRVATSKE KNJIGE 2024.
Mjesec hrvatske knjige, manifestacija koja se svake godine održava od 15. LISTOPADA DO 15. STUDENOGA, obilježava se različitim manifestacijama u narodnim i školskim knjižnicama, knjižarama i muzejima. Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige obilježili smo u suradnji s Knjižnicom Sesvete uz Tolkienove dane koji su bili posvećeni 70-toj obljetnici izdavanja romana Prstenova družina, engleskog pisca J. R. R. Tolkiena. Kako bi stvorio svoj fiktivni svijet Međuzemlja, J.R.R. Tolkien je koristio gotovo svaki kreativni alat koji je čovjeku na raspolaganju, bilo da se radi o kaligrafiji, kartografiji, prozi, poeziji ili slikarstvu. Ne samo zato što je stvorio cijeli svemir (iako uz opsežnu pomoć drugih mitologija) nego zato što je stvorio možda najomiljeniji i najcjenjeniji takav svemir u povijesti književnosti. Tolkien je stvarao dijelove svemira Međuzemlja u različitim serijama u različitim dijelovima svog života, a slike, karte i kaligrafija na jezicima koje je izumio ponekad su nastajali godinama prije ili nakon objavljivanja njegovih romana, a ponekad su rađeni uz riječi koje knjiga sadrži kako bi opisali ono što je ilustrirao.
U srijedu 16. listopada naši su učenici sudjelovali na radionici izrade starih karata u prostoru čitaonice i galerije Oblok Knjižnice Sesvete. Naučili su kako kroz jednostavne tehnike napraviti vlastitu kartu autentičnog i starinskog izgleda. Prvo su koristili kavu koju su kistovima nanosili na papir, a zatim sušilom za kosu osušili. Nakon toga zadatak im je bio napraviti svoju geografsku kartu – dobili su upute koje su sadržavale topografske simbole i prema tome crtali dvorce, šume, polja, pustinje, mora i morske nemani.
Rezultati njihova rada su ove divne karte, prepune detalja, a naši su se učenici dobro zabavili i pokazali kreativnost u ovoj radionici. Pogledajte naše fotografije s radionice na kojoj nam je bilo korisno i zanimljivo.
Sudjelovali učenici: Juraj Škvorc 2. a, Lucija Čavar 2. a, Nikol Bračić 2. a, Marta Bekić 2. a, Nika Cvjak 4. c, Nikolina Šafran 4. c i Amalija Ahmedi-Petković 4. d.
Pripremila Brigita Kosić, stručna suradnica školska knjižničarka i Mihael Billy, Knjižnica Sesvete
:: opširnije ::
STRUČNO USAVRŠAVANJE ZA NASTAVNIKE NJEMAČKOG JEZIKA U GRAZU
Od 10. do 13. listopada 2024. godine na Sveučilištu u Grazu održano je usavršavanje za nastavnike njemačkog jezika u okviru Erasmus + projekta Fictional Science – Förderung von Textkompetenz im kritischen Umgang mit Fake News.
Nositelj projekta je Sveučilište u Grazu, a projektni partneri su Deutsches Haus-Kyiv iz Ukrajine, Sveučilištu zapadne Češke u Plzenu te Sveučilište u Zagrebu.
Fakultet hrvatskih studija (www.fhs.unizg.hr) kao sastavnica Sveučilišta u Zagrebu koordinira i provodi projekt za Hrvatsku.
:: opširnije ::MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2024.
Tema Mjeseca hrvatske knjige 2024.
Slova stvaraju riječ, a riječi priču.
Priču možemo slušati, čitati, čuti samo u prolazu, a možemo je i PRIPOVIJEDATI. Ona će nam samo izmamiti osmijeh ili nas pak od srca nasmijati. Zbog nje ponekad plačemo, ali može nam pružiti i blagotvorne riječi utjehe. Priča nas može potaknuti da napravimo nešto što smo oduvijek željeli, a nismo se usudili. Ritual čitanja, pričanja ili slušanja priče može biti intimno iskustvo, samo naše, a možemo ga i dijeliti. Zašto je važno čitati naglas još od najranije dobi, već nam je dobro poznato, baš kao i značaj interpretativnog čitanja te kritičkog promišljanja o pročitanom. Tako bolje razumijemo svijet koji nas okružuje.
U ovome Mjesecu hrvatske knjige istaknuta je upravo vrijednost pripovijedanja i kazivanja, posebice onih književnih vrsta koje pripadaju usmenoj književnosti, kao što su bajka ili legenda, a čiji se sadržaj, baš kao i oblik, nezaustavljivo mijenja dok putuje kroz vrijeme ili zastaje na različitim mjestima diljem svijeta. Preoblikuje se, osuvremenjuje, propitkuje, prilagođava. I upravo su zbog toga kazivači i pripovjedači, storytelleri, oni koje slušamo i pritom ČUJEMO, jaka spona na tromeđi: pomalo iščezlo doba – izazovna današnjica –neizvjesna budućnost.
S druge strane, u vremenu ispunjenom glasovnim nesuglasjem, golemom bukom informacija i različitih sadržaja koji nasrću sa svih strana, značaj se SLUŠANJA, i to onog aktivnog i predanog, čini poput zaboravljenog okupljanja oko ognjišta. Je li umijeće istinskog slušanja priče, ali i drugog ljudskog bića, tek prašnjavi artefakt prošlih vremena ili je samo potrebno izgovoriti čarobnu riječ i udahnuti mu život? I lebdjeti na riječima, letjeti rečenicama i skutriti se očarano u toplom krilu priče.
Neka nas ovaj Mjesec hrvatske knjige podsjeti na čaroliju izgovorene riječi i na važnost priča, neka se sa svih strana čuje njegov slogan – Pričaj mi…
U ovoj se godini obilježavaju i neke značajne književne obljetnice - 150. obljetnica rođenja istaknute hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić, uz čije su priče brojne generacije odrastale, kao i 500. obljetnica smrti oca hrvatske književnosti Marka Marulića, a europska književnost obilježava i 100. obljetnicu smrti velikog književnika 20. stoljeća Franza Kafke.
I u našoj Gimnaziji Sesvete imat ćemo razne aktivnosti posvećene Mjesecu hrvatske knjige (izložbe, zajednička čitanja, pričanje priča, priča u dramskoj izvedbi i dr.), o čemu ćemo izvijestiti tijekom listopada i studenoga 2024.
Profesori hrvatskoga jezika i školska knjižničarka
:: opširnije ::Obilježavanje Dana rječnika
Language is the expression of ideas, and if the people of one country cannot preserve an identity of ideas they cannot retain an identity of language.“ - Noah Webster
Svake se godine na današnji dan, 16. listopada, u spomen na život i djelo američkoga leksikografa, pravopisnog reformatora i političara Noaha Webstera obilježava Dan rječnika. Noah Webster rođen je 16. listopada 1758. godine, a svoje djelo An American Dictionary of the English Language počeo je pisati s 43 godine. Trebalo mu je 27 godina da ga dovrši i objavi 1828. Bio je to rječnik, svojevrsni dodatak tradicionalnom engleskom leksiku, u kojem su popisane riječi svojstvene samo američkom govornom području.
Ovaj je dan prigoda da se prisjetimo i prvoga tiskanog rječnika hrvatskoga jezika - Rječnika pet najuglednijih europskih jezika: latinskoga, talijanskoga, njemačkoga, dalmatinskoga i mađarskoga (Dictionarium quinque nobilissimarum Europae linguarum — Latinae, Italicae, Germanicae, Dalmatiae et Ungaricae) objavljenoga u Veneciji 1595. godine. Njegov je autor biskup, povjesničar, izumitelj i leksikograf Faust Vrančić. Rječnik možete pronaći i u školskoj knjižnici. Iako su prvi rječnici koji relativno detaljno obrađuju rječničko blago pojedinih jezika nastali ubrzo nakon izuma tiska, prvi rječnici u modernom smislu te riječi pojavili su se u Europi tek u 17. stoljeću. Vrančićev je rječnik dokaz da hrvatski narod ima razvijenu svijest o važnosti domaćega, narodnoga jezika od samih početaka moderne leksikografije ili već više od 400 godina. Osim njega, u knjižnici možete naći razne jezične rječnike, ali i one specijalizirane: Rječnik simbola, Rječnik sinonima, Frazeološki rječnik, Hrvatski čestotni rječnik, Agronomski rječnik, Rječnik hrvatskoga žargona…
Naši su učenici, pod vodstvom profesorice engleskog jezika Vlatke Ostojić, današnji dan proveli radeći u knjižnici i istražujući rječnike koje je pripremila školska knjižničarka. Usporedili su i prolistali sve navedene rječnike, a zatim su se podijelili u timove po četiri učenika i natjecali se tko će brže i točnije riješiti 6 zadataka koji su ih čekali pripremljeni u knjižnici. Morali su dešifrirati engleske fonetske simbole i odgonetnuti koja se poslovica u njima krije, zatim su mjereći vrijeme na štoperici usporedili koliko im je vremena trebalo da pronađu značenje traženih riječi u tiskanom, a koliko u online rječniku. Potom su trebali napraviti detaljne bilješke za tražene riječi u jednojezičnom rječniku, a na kraju su još istražili razliku između kratica i pokrata, zapisali najdraže primjere slenga te otkrili značenje „lažnih prijatelja“ u dva različita jezika.
Na nastavi Engleskog jezika posvetili su još jedan sat istraživanju Oxfordovog rječnika i njihove mrežne stranice Oxford word of the year na kojoj svake godine leksikografi i građanstvo izabiru „riječ godine“ – riječ koja najbolje odražava povijesni i društveni kontekst svake pojedine godine. Učenici su u parovima izabrali njima nezanimljivih pet riječi i upotrijebili ih u vlastitim rečenicama, a razgovarali smo i o novotvorenim riječima koje su nedavno ušle i u hrvatski i u engleski jezik. Naposljetku, osvijestili smo činjenicu da je jezik živi organizam koji se neprestano mijenja, a nadamo se da će učenici ubuduće osim online izdanja, koristiti i tiskane rječnike.
Pripremile: Vlatka Ostojić, prof. i školska knjižničarka Brigita Kosić
:: opširnije ::ZAPLOVIMO VUGEROM
Sesvete exploration team, učenici Roko Šarić, Tin Frigan, Luka Novosel, Luka Bakarić i Ivan Katić i mentorica tima profesorica Suzana Pešorda, predstavili su nagrađeni rad, pod nazivom Zaplovimo Vugerom na 12. Parlamentu mladih s rijeke Save, koji se održao od 11. listopada do 12. listopada 2024. u Slavonskom Brodu. Uz njih i ove godine, ali ovaj put u kategoriji mladih studenata od 18.-25. godina sudjelovao je još jedan tim iz Sesveta, čiji je naziv gerVu, sastavljen od naših bivših učenika: Lucija Rezo, Lara Ljevar, Nina Sente, Maja Kušeković i Tin Vojnović.
Glavni cilj ovog događaja bio je predstaviti najbolje radove učenika izabranih na natječaju organizatora skupa Savske komisije (International Sava river basin commission ISRBC), a ove godine trebalo je razraditi temu „Zaplovimo rijekom Savom/ zaplovimo u zelenu budućnost“. Uz predstavljanje radova, sudionici su mogli kroz terenski rad upoznati luku i sve popratne sadržaje luke u Slavonskom Brodu, sudjelovati na predavanjima i radionicama o očuvanju rijeke Save te o aktualnim okolišnim izazovima, mogućnosti plovidbe i turizma na rijeci. Posjetili su i Lučku kapetaniju Slavonski Brod gdje su upoznali digitalizirani sustav praćenja plovidbe po rijekama Europe. Sudionici su imali priliku razmijeniti ideje, učiti od stručnjaka te zajednički raditi na pronalaženju održivih rješenja za zaštitu ovog važnog vodnog resursa, rijeke Save.
:: opširnije ::Stipendije Grada Zagreba
Dragi roditelji i učenici,
obavještavamo Vas da su 30. rujna 2024. u 15,00 sati na internetskoj stranici Grada Zagreba, www.zagreb.hr, objavljeni natječaji za dodjelu Stipendije Grada Zagreba učenicima za školsku godinu 2024./2025.
Rok za predaju prijava je 30. listopada. 2024. do 15,00 sati.
Za provedbu Natječaja razvijen je sustav prijave putem aplikacije eStipendije.
Kandidatkinje i kandidati aplikaciji mogu pristupiti putem online servisa za građane preko portala ePisarnica Grada Zagreba odabirom usluge e-Stipendije na sljedećoj poveznici: https://www.zagreb.hr/stipendije-grada-zagreba-2024-2025/201820
Prijave poslane poštom ili osobno u papirnatom obliku ili elektroničkom poštom (e-mailom) neće se uzimati u obzir. Video koji pokazuje postupak prijave kroz aplikaciju eStipendije možete pogledati na poveznici https://youtu.be/gUqEgWANfiQ
Poveznica za najčešća pitanja i odgovore:
https://www.zagreb.hr/najcesca-pitanja-i-odgovori/181644
Za učenike će biti organizirana i dodatna dežurstva za prijavu 19. i 26. listopada 2024. u vremenu od 9,00 do 15,00 sati u:
Prilikom dolaska na mjesta dežurstva, prijavitelji koji nemaju pristup sustavu eGrađani sa sobom moraju donijeti vjerodajnicu, koju je potrebno prethodno pribaviti u Fini (punoljetni učenik za sebe, a za maloljetnog učenika zakonski zastupnik).
:: opširnije ::SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA U GIMNAZIJI SESVETE
SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA
4. – 10. listopada 2024.
Pozivamo vas da se uključite!
Ovogodišnja tema Svjetskog tjedna Svemira (WSW) je
„Svemir i klimatske promjene“
https://www.worldspaceweek.org/
Možete pogledati izložbu o postanku Svemira koja je postavljena u predvorju škole od 4.10. do 12.10.2024.
Promatranje Sunca teleskopom održat će se u utorak 8.10.2024. od 14:00 do 15.00 sati na igralištu pokraj škole. Teleskop je izradio Ante Kutil, učenik 3.b razreda naše Gimnazije.
Učenici će pogledati dokumentarni film
„Prijetnja iz orbite - Opasni svemirski otpad“.
https://www.youtube.com/watch?v=OcGvyyXxxs0
Pripremila: Tatjana Zemljić, prof.
:: opširnije ::OBILJEŽEN EUROPSKI TJEDAN MOBILNOSTI
Učenici Gimnazije Sesvete uključili se u obilježavanje EUROPSKOG TJEDNA MOBILNOSTI
Europski tjedan mobilnosti održava se svake godine od 16. do 22. rujna u organizaciji Europske komisije, s ciljem poticanja malih i velikih gradova na uvođenje i promicanje održivih prijevoznih sredstava i pozivanje ljudi da iskušaju alternative vožnji automobilom. Ovogodišnja tema Europskog tjedna mobilnosti su “Zajednički javni prostori” te se naglašava važnost kvalitetne organiziranosti javnih prostora (ulice, trgovi, šetališta, parkovi …) koji nizom unaprjeđenja mogu izravno utjecati na kvalitetu života, osnažiti sigurnost, utjecati na razinu buke i zagađenje zraka. Grad Zagreb je i ove godine uključen u obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti kroz organizaciju raznih aktivnosti, a sve kako bi se promicala važnost redovitog kretanja, vježbanja, vožnje bicikla, pješačenja i boravka na svježem zraku.
Na svojim je mrežnim stranicama Grad Zagreb objavio uz Europski tjedan mobilnosti sudjelovanje i učenika Gimnazije Sesvete izložbom MARKO POLO - Putovanje koje je promijenilo svijet, u suradnji s Narodnim sveučilištem Sesvete, a dostupno na poveznici:
:: opširnije ::
Učeničke razmjene i međunarodni projekti u nastavi njemačkoga jezika
Početak ove školske godine je za naše "Nijemce" bio obilježen učeničkim razmjenama i međunarodnim suradnjama - provedena su naime čak dva projekta u kojima su sudjelovali učenici drugih i trećih razreda.
Prvi projekt nastavak je suradnje s našom dugogodišnjom razmjenskom školom, Gimnazijom Otto-Hahn iz grada Landau, Njemačka. Tema ovogodišnjeg projekta su mediji, a učenici su osim svakodnevne komunikacije, provođenja anketa i izlaganja na njemačkome jeziku posjetili i brojne institucije vezane uz temu, npr. Hrvatsku radioteleviziju, Novu TV, Zabavni radio i Radio tvornica, razgovarali su s urednicima portala Sesvete danas te s našim bivšim učenikom Josipom Tolićem, urednikom sportske redakcije 24sata.
Projekt završava u proljeće kada naši učenici odlaze u Landau gdje će predstaviti rezultate svog istraživanja.
Projektna tema učeničke razmjene s Theresien-Gymnasium Ansbach bila je "Mladi i slobodno vrijeme - nekad i danas". Uz interaktivni obilazak Zagreba i posjet raznim mjestima vezanih uz slobodno vrijeme mladih posjetili smo i Sveučilište Zadar, pisali poeziju, oduševili se Nacionalnim parkom Krka te provjerili svoje znanje u zanimljivom pub kvizu u Goethe-Institutu. Učenicu su na završnoj prezentaciji održanoj u našoj školi roditeljima i nastavnicima dali zanimljiv uvid u projektni tjedan, a folklorašice KUD-a Preporod upoznale su naše njemačke goste s hrvatskim tradicijskom plesovima i narodnim nošnjama nakon čega su svi zaplesali i počastili se delicijama koje su pripremili roditelji.
:: opširnije ::Europski dan jezika
dan jezika obilježava se 26. rujna, još od 2001. – u suradnji sa Europskom komisijom. Budući da je jezična raznolikost alat za postizanje većeg međukulturnog razumijevanja i ključni čimbenik bogate kulturne baštine našeg kontinenta, ključno je promicati višejezičnost u cijeloj Europi. Diljem Europe, 700 milijuna Europljana zastupanih u Vijeću Europe s 46 država članica, potiču se na učenje što više jezika, u svakoj životnoj dobi, u školi i izvan nje.
Nastavnici stručnog aktiva stranih jezika organizirali su mnoštvo aktivnosti za sve učenike naše škole. Tako se prof. engleskog i talijanskog jezika Nevenka Borčilo sa svojim maturantima pozabavila Hamletovim govorom pri čemu je nastala njegova nova inačica, a prof. latinskog jezika Marija Sušac je imala radionicu o latinizmima u hrvatskom jeziku. Prof. njemačkog i španjolskog jezika Matej Požarina je učenike zabavio jezičnim kvizovima na njemačkom i španjolskom jeziku dok je prof. engleskog jezika Vlatka Švec sa svojim učenicima odigrala pub kviz, također na temu jezika i višejezičnosti. Prof. engleskog i češkog jezika Vlatka Ostojić je napokon dobila priliku umjesto engleskog predavati češki te je sa svojim učenicima odradila vrlo kratki i ubrzani tečaj češkog jezika. Prof. engleskog i talijanskog jezika je iskoristila svoje brojne kontakte stečene u eTwinning projektima te je sa svojim učenicima sudjelovala u videokonferencijama s učenicima iz Turske i Češke. Profesorice njemačkog jezika Andreja Korčanin i Marianna Brekalo su najbolje proslavile višejezičnost i multikulturalnost Europe budući da cijeli ovaj mjesec sudjeluju u učeničkoj razmjeni sa dvjema školama iz Njemačke. Jedna od njihovih aktivnosti bila je pisanje poezije na hrvatskom i njemačkom jeziku. Kao i svake godine, naša je knjižničarka Brigita Kosić u holu škole je postavila prigodnu izložbu.
Prof. Ostojić je s grupom učenika posjetila Festival jezika na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. U organizaciji FFZG-a i Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj, u 8 predavaonica održano je preko 50 različitih predavanja, tečajeva jezika, kvizova, radionica i okruglih stolova na preko 30 europskih jezika i dijalekata. U velikoj dvorani VII, prisustvovali su svečanom otvorenju festivala i imali priliku slušati ministricu kulture i medija dr. sc. Ninu Obuljen Koržinek, državne tajnike, predstavnike Europske komisije, te pozdravne govore čak 11 veleposlanika i 5 zamjenika veleposlanika. Naši su učenici obišli postavljene štandove, sudjelovali na brojnim radionicama od kojih izdvajamo simultano prevođenje, češki i bugarski jezik, kahutanje i natjecanje u francuskim pjesmama, a koliko su bili motivirani i uspješni svjedoči i činjenica da su osvojili i nagrade. Članovi Debatnog kluba profesorice Eve Lokotar Vojnović održali su radionicu pod nazivom Debating Multilingualism: Celebrating the European Day of Languages through Dialogue.
:: opširnije ::
ODMORKO TIJEKOM ŠKOLSKE GODINE 2024./2025.
Poštovani,
Školski sportski savez Grada Zagreba nastavlja sa provedbom programa Odmorko tijekom školske godine.
U privitku se nalazi plakat s programom slobodnog klizanja te plakat s programom slobodnog plivanja, usvaršavanja plivačkih tehnika te skokova u vodu.
Program slobodnog klizanja provodi se na novom klizalištu ADMIRAL ICE DOME i to ponedjeljkom, srijedom i petkom.
Programom slobodnog plivanja, usvaršavanja plivačkih tehnika te skokova u vodu provodi se subotama na ZIMSKOM PLIVALIŠTU MLADOST.
Za sudjelovanje u programu potrebna je iskaznica Hrvatskog školskog sportskog saveza za Grad Zagreb. Upute za izradu iskaznice nalaze se na sljedećoj poveznici https://skolski-
Isto tako u privitku se nalazi prezentacija programa Odmorko, a sve informacije o programima dostupne na www.odmorko.hr.
« Ožujak 2025 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 1 | 2 |
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |