Jesu li Hrvati pedofobični?

Subota, 26.1.2008. - dolazak na adresu Prisavlje 3 HRT-a. Atmosfera opuštena uz jutarnje ispijanje kave u holu ispred studija, traju završne pripreme, grupa se lagano dijeli kako bi smislila konačne govorničke strategije za poraz suparničke grupe.

Tema je pedofobija, latinski naziv za pojavu straha od djece. Dvije grupe bile su afirmacijska i negacijska i zastupaju suprotne stavove. Afirmacijska zastupa mišljenje da postoji strah od djece i da je opravdan dok negacijska tvrdi da je lako odgajati djecu i treba ih imati puno.

Napetost je porasla kada je redatelj izašao iz studija i pozvao nas unutra. Konačno studio. Očekivao sam veći i ljepši studio. Svatko je zauzeo svoje mjesto i "mrko" gledao suparničku ekipu. Ulaze članovi komisije i voditelji. Jedina misao je kako će nas komisija doživjeti.  Gledala nas je ta komisija kao neki suci, dodatna napetost. Vrijeme je prolazilo, uključujemo se vrlo dobro u debatu i postajemo opušteniji. Dolaze i gosti, objašnjavaju postupke u odgoju. Dolaze i završne riječi vođa grupa. Konačno komisija donosi odluku. Jedan glas za afirmacijsku, jedan za negacijsku i jedan suzdržan. Voditelj proglašava parlaonicu vrlo zanimljivom upravo zbog neriješenog rezultata.

Sve pohvale parlaonici. Izgleda da se uz druženje može puno naučiti i zabaviti.

Josip Mlinarić

Napomena: ispod je link na tekst sa fotografijama!

parlaonica.pdf