Vijesti iz njemačkog kutka

Projekt Nachhaltig aktiv!Gestalte deine Umwelt!

U organizaciji Goethe-Instituta te u suradnji s izvrsnom dr. Katom-Szilviom Bartalis čija je uža specijalnost dramska i umjetnička padagogija proveden je projekt Nachhaltig aktiv!Gestalte deine Umwelt! u koji su se uključili naši učenici i nastavnici.

Projekt je proveden u dvije etape - prvi dio realiziran je u našoj gimnaziji gdje su učenici u trosatnoj radionici s dr. Bartalis uspjeli prikazati i verbalizirati osnovne probleme današnjice kao što su pretjerana digitalizacija, ekološki problemi i bullying.

U ovom dijelu projekta sudjelovali su učenici prvih i drugih razreda: Katarina Zeko, Paola Raić, Dora Skorin,  Klara Nikolić, Korina Zrinski,  Iva Rezo, Kristina Ravnjak, Teo Podolski, Leon Kuduz,  Matej Ravlić, Kiara Vorel, Anamari Švelić, Sara Kralj, Marin Prlić i Lana Suša

U drugom dijelu projekta  učenici iz 11 škola sudjelovali su na Okruglom stolu u Goethe-Institutu. Razgovaralo se o problemima današnjice, učenici su ponudili svoja rješenja, a također su iznijeli svoje dojmove o provedenoj dramskoj radionici. Diskusiji su nazočili voditeljica za kulturu njemačkog veleposlanstva u Hrvatskoj, gđa Katja Kuceja te gospodin Matko Šišak, predstavnik Zelene akcije ZMAG. Našu školu su predstavljale učenice Lana Suša i Kristina Ravnjak.

objavio: Andreja Korčanin   datum: 3. 1. 2024.

« Svibanj 2024 »