Erasmus+ Media and Information Literacy

DANI ERASMUSA U GIMNAZIJI SESVETE

Ove jeseni se 7. godinu zaredom održavaju #ErasmusDays - prigodna godišnja manifestacija kojom se u cijelom svijetu istovremeno obilježava uspjeh programa Erasmus+.
U našoj školi održana su raznovrsna događanja na kojima su predstavljeni naši Erasmus + projekti i rezultati, stečena znanja i iskustva.

Prvih godinu dana našeg projekta Media and information literacy - learning to think critically je iza nas pa su „Erasmus Days“ prilika da učenici koji su sudjelovali u raznim aktivnostima ukratko prikažu što im znači Erasmus. Učenici su podijelili svoja iskustva sudjelovanja u mobilnostima i predstavili projekt u novouređenom Erasmus kutku škole.

Tijekom cijelog tjedna učenici su upoznavali Europu kroz pub quiz Getting to know Europe i kviz EU i JA - što EU znači za naš svakodnevni život. Učenici svih razreda sudjelovali su u kvizu u kojem su pokazali svoje znanje o specifičnostima Europe i Europske unije. Pitanja su obuhvaćala znanje iz područja politike, poput pitanja tko u EU obnaša funkciju vlade, preko geografskih specifičnosti i glavnih gradova, pa sve do Schengenskog sporazuma i mota EU - Ujedinjeni u različitosti.

Organizirali smo video konferenciju na kojoj su bivši Erasmus+ studenti i korisnici programa podijelili svoja iskustva s učenicima završnih razreda naše škole.

Učenici su imali priliku sudjelovati i u Actionbound aktivnosti uz pomoć koje su bolje upoznali naše Erasmus partnerske zemlje, njihovu kulturu, tradiciju i jezik.
Iako je naša škola tek odnedavno aktivni član Erasmus zajednice, interes učenika i nastavnika je velik te se nadamo da je ovo početak jednog nezaboravnog i neprocjenjivog iskustva.

objavio: Jasmina Kranjčević Ćosić   datum: 23. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »