Erasmus+ Media and Information Literacy

YOUTH OF EUROPE: BRIDGING TO A BETTER WORLD

Završio je još jedan Erasmus+ projekt Gimnazije Sesvete "Youth of Europe: Bridging to a Better World". Učenici Gimnazije Sesvete još jednom su ujedinili svoje snage i profesionalno predstavili našu kulturu i akademsku zajednicu na najvišem nivou tijekom boravka naših njemačkih partnera u Zagrebu. Nakon godine dana suradnje kroz eTwinning aktivnosti, učenici iz njemačke škole JBS Pinneberg i Gimnazije Sesvete dobili su priliku tjedan dana uživo surađivati  u Hrvatskoj te ostvariti naše Erasmus+ ciljeve (povezivanje EU mladih, razmjena zajedničkih vrijednosti, podizanje svijesti o važnosti suradnje radi bolje budućnosti, mogućnosti studiranja u Hrvatskoj, jače povezivanje debatnih klubova).

Učenici su mnogo naučili jedni od drugih kroz brojne planirane aktivnosti: u Kući Europe predstavljen je projekt „Raspravi i popravi“ na kojem su prisustvali i naši njemački partneri kao gostujuća škola, te se upoznali s radom našeg debatnog kluba.

Sljedeći dan su mnogo naučili tijekom vođenog posjeta u Tehničkom muzeju Nikola Tesla te na Fakultetu elektrotehnike i računarstva gdje su se nakon radionice o podvodnim robotima i sami okušali u programiranju svojih LEGO robota. U srijedu su nam toplu dobrodošlicu poželjeli predstavnici američkog visokog obrazovanja Rochester Institute of Technology Croatia s radionicom Prof.dr.sc.Ante Poljičaka, pročelnika odsjeka New Media Design. Učenici su naučili tehnike snimanja dokumentarca.

U popodnevim smo satima, isti dan, obilježili Dan bioraznolikosti u Maksimiru gdje je predstavnica iz Zavoda za zaštitu okoliša održala radionicu o oprašivačima i njihovoj važnosti u gradu.

Četvrtak smo posvetiti debatiranju na Sljemenu, kada su se učenici u međunarodnim timovima pripremali debatirati na ad hoc teze.

U petak smo ugostili naše njemačke partnere u našoj školi, posjetili su našu nastavu te oduševljeno pratili ispraćaj maturanata. U večernjim satima, učenici su dočekali roditelje te im predstavili postignute rezultate Erasmus+ aktivnosti tijekom boravka njemačkih učenika u Zagrebu.

Pripremila: Eva Lokotar Vojnović, prof.

objavio: Jasmina Kranjčević Ćosić   datum: 30. 5. 2024.

« Rujan 2024 »