KAOS

Gimnazija Sesvete ima mnoštvo različitih izvannastavnih aktivnosti među kojima se ističe i dramska skupina - Kaos.
Svojim radom i uspjesima, na različitim gradskim i županijskim razinama, nikada nismo prošli nezapaženo te smo pokazali što sve jedna mala družina vrijednih učenika može napraviti i osmisliti.

Pokazali smo i dokazali kako su trud, rad, volja i dobra atmosfera ključ uspjeha te nikoga nikada nismo ostavili ravnodušnim. Autori smo i višestruko nagrađivanih predstava, scenskih nastupa i monologa te se punim pravom možemo time i ponositi. Dobili smo brojne pohvale i preporuke te smo prema riječima nekih iskusnih glumaca, koje smo upoznali na natjecanjima, vrlo ambiciozna skupina čiji glumci imaju velik talenat te vrijedni svake hvale. Često nastupamo na školskim priredbama i raznim gostovanjima.

Na našim probama uvijek vlada topla i prijateljska atmosfera jer smo poput velike obitelji, a upravo je ta činjenica tajna našeg uspjeha. Tijekom mnogih dosadašnjih proba međusobno smo se jako dobro upoznali, naučili poštivati jedni druge, cijeniti svačiji trud, suosjećati i nikada se ne smijati drugima ukoliko  zaborave tekst ili nešto pogrešno odglume. Također se međusobno podupiremo, pomažemo i bodrimo jedni druge u trenucima kada nam je teško i kada nismo dobre volje ili kada je iza nas samo još jedan loš dan. Ponekad postoje i dani kada smo umorni od svega ili smo jednostavno loše volje. Tada ispijamo čaj i kavu te svi zajedno pričamo o problemima i smišljamo nove ideje, ne bismo li skupili energiju za nove predstave. Nije nam teško na probu doći ni subotom ili nedjeljemo, osobito ako nas profesorica iznenadi palačinkama! Nikada nam nije  problem odvojiti svoje slobodno vrijeme za glumu jer to je ono što uistinu volimo i u čemu uživamo.

Ravnatelj i naši profesori u školi izrazito su ponosi na nas, naš rad i trud te nam uvijek izlaze u susret ukoliko taj dan imamo nastup ili probe. To uvelike olakšava i nastup i školske obveze koje međusobno usklađujemo. Beskrajno smo im zahvalni na razumijevanju i svoj pomoći koju nam pružaju kako bi naš trud svakoga puta urodio plodom. Oni su jedan od ključnih spona na putu do uspjeha te bez njih to ne bi bilo moguće ostvariti.

Uvijek i s velikim veseljem i radošću očekujemo nove članove, stoga želimo pozvati sve zainteresirane učenike i učenice Gimnazije Sesvete da nam pridruže i postanu dio našeg veselog i kreativnog KAOSA!

Sadašnji i aktualni članovi dramske skupine su Dora Gostrec, Valentina Meglaj, Luka Milić, Luka Polenus, Tihomir Zucić, Ana Bajan, Domagoj Topić, Sara Šimunić, Karla Sodić, Domagoj Marić, Antonija Žaja, Kristina Dumančić, Petra Malenica, Nikola Pokrajčić, Iva Levak, Kristof Andrić, Ivana Abramović, Anel Hadžimuratagić, Mario Stanić, Ines Legin i ŽŽV.

Probe se održavaju ponedjeljkom nakon nastave u 14.00 h u učionici 004. Također za sva vaša pitanja i članstvo u dramskoj skupini možete se obratiti voditeljici Željki Župan Vuksan i učenici Valentini Meglaj.

Pridružite nam se i postanite dio KAOSA!

Valentina Meglaj, 4.D

objavio: Željka Župan Vuksan   datum: 5. 3. 2015.