CRVENI KRIŽ

ZAHVALNICA UČENICIMA SŠ SESVETE OD CRVENOG KRIŽA

Definiciju dobrovoljnog darivatelja krvi odredila je Međunarodna udruga transfuziologa, Međunarodni Crveni križ, Svjetska zdravstvena organizacija i Europsko vijeće te je prihvaćena u svim zemljama svijeta. Dobrovoljni darivatelj krvi je  osoba koja daruje krv, plazmu ili stanične dijelove krvi po svojoj slobodnoj volji i ne prima za to nikakvu nadoknadu, ni novčanu niti na način na koji se može smatrati nadomjestkom novca. Skromna uspomena i osvježenje nakon darivanja krvi prihvatljivi su za dobrovoljno  davalaštvo krvi. Dobrovoljni darivatelj krvi je posredan, aktivni sudionik u liječenju bolesnika, tj. On je aktivna veza između zdravog dijela društva i bolesnika.

U našoj školi takva akcija se održava redovito u zadnjih desetak godina i čast nam je reći da naši učenici i profesori redovito daruju krv. Tim humanim činom pokazuju svijest o potrebi za darivanjem krvi te suosjećajnost s onima kojima treba krv. Nadamo se da će se naša škola i dalje razvijati u tom ozračju te da ćemo pomoći onima kojima je pomoć potrebna.

Priloženi dokumenti:
Zahvalnica.doc (1.17 MB)

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2008.