Posjet Caritasovom domu u Vugrovcu.

Skupina učenika prvoga i drugoga razreda Srednje škole Sesvete pod vodstvom vjeroučitelja Marine Gabud i Miodraga Vojvodića posjetili su 19. prosinca 2009. g. Caritasov dom u Vugrovcu.  Razlog posjeta je doniranje novca koje je karitativna i likovna grupa skupila prilikom prodaje božićnih ukrasa i čestitki. Ugođaj je upotpunio i snijeg koji je sve zabijelio taj dan.

U Domu su goste iz Sesveta dočekale tete i djeca. Sramežljiva djeca i njihove tete primili su novac i odveli učenike i vjeroučitelje u dvoranu, tj. oveću sobu koja im služi za primanje gostiju i međusobna dnevna druženja. U Domu je trideset i četvero djece koja su različitog uzrasta. Mlađa djeca su bila sretnija te su se družili s gostima dok su stariji bili u svojim sobama ili su bili izvan kuće. Dva su sata brzo prošla uz igru, smijeh, crtanje i ples.

Na dječjim licima vidjela se tuga i zahvalnost. Tuga zbog odlaska, a zahvalnost zbog dara i druženja. Djeca u Domu uglavnom su bez roditelja ili njihovi roditelji nisu u mogućnosti da se brinu za njih te tako borave i žive u Vugrovcu. Ta djeca su topla i draga. Svaki susret s njima obostrana je sreća. Čovjek je bogat tek kada daruje drugog čovjeka. Svaku pažnju djeca nagrađuju velikom hvalom i osmijehom. Njihovo veselje čini ljude neizmjerno sretnim.

Marta Markić, 1. OG 3

S L I K E

objavio: Goran Neralić   datum: 8. 3. 2010.