DSD program u Srednjoj školi Sesvete

Prije desetak godina u našoj školi uvedena je fakultativna nastava njemačkog jezika za stjecanje njemačke jezičnu diplomu (Deutsches Sprachdiplom). Učenici od prvog do četvrtog razreda dva puta tjedno polaze fakultativnu nastavu „Njemački jezik – Nastava za njemačku jezičnu diplomu“ . Tijekom četiri godine učenici se  pripremaju za polaganje ispita za stjecanje njemačke jezične diplome. Ispit je besplatan, a polaže se u našoj školi koja je registrirana kao škola ovlaštena za provođenje DSD ispita.

Naša škola  se također nalazi u svjetskoj mreži škola "Schulen- Partner der Zukunft"  što nam preko internet stranice www.pasch-net.de omogućuje komunikaciju sa ostalim školama u svijetu koje se nalaze u istoj mreži.

DSD nastava

Nastava se provodi u odlično opremljenoj učionici uz pomoć sredstava koja je našoj školi donirao Središnji njemački ured za školstvo u inozemstvu. U okviru nastave potiče se kreativnost učenika, samostalno izražavanje, projektna nastava i timski rad. Učenici također mogu sudjelovati u učeničkoj razmjeni koju naša škola organizira u suradnji sa 18. gimnazijom te Otto-Hahn gimnazijom iz Njemačke.

Nastavu za njemačku jezičnu diplomu provode Carmen Andrašec, prof., Marianna Brekalo, prof. te Andreja Korčanin, prof. uz povremenu pomoć vanjskih suradnika koji dolaze sa njemačkog govornog područja.

Prednost DSD nastave

Položeni ispit za njemačku jezičnu diplomu dokaz je odličnog poznavanja njemačkog jezika u područjima: čitanje, slušanje, pisanje i govorenje. Njemačku jezičnu diplomu kao dokaz poznavanja njemačkog jezika priznaju fakulteti u Njemačkoj, Austriji i Švicarskoj, što učenicima omogućuje studiranje ili lakše dobivanje stipendija u zemljama njemačkog govornog područja. Puno je naših bivših učenika kojima je njemačka jezična diploma pomogla baš u tome. Osim toga, položen DSD-ispit donosi i dodatne bodove pri upisu na Filozofske fakultete u Hrvatskoj. Uz to, pohađanje fakultativne nastave njemačkog jezika odlična je i dodatna priprema za državnu maturu. Nadalje, ovim se programom nastoji učenike dodatno motivirati za učenje i korištenje njemačkog jezika u svakodnevnoj komunikaciji.

Nadamo se da su Vam ove informacije bile od pomoći.

Čekamo Vas na DSD nastavi i radujemo se Vašem dolasku!

« Svibanj 2024 »