Ovaj mjesec: 1919

Obilježavanje 25. godišnjice rada škole

Gimnazija Sesvete počela je s radom davne 1990. godine kao Srednja škola Sesvete. U ovu smo školsku godinu zakoračili obilježavanjem 25. godišnjice rada. Od prvog ovogodišnjeg školskog zvona škola vrvi različitim događanjima.

U školskoj knjižnici organiziran je bogat program izložbi, susreta, recitala, obljetnica i akcija: Izložba od Gospe do Alke, Zvjezdane noći Sergeja Jesenjina, Upali lampicu i čitaj!, obljetnica smrti Tina Ujevića i stradanja Vukovara. Profesori stranih jezika organizirali su posjet Jezičnom danu na Europskom trgu i realizirali projekt Fair Trade. Profesori povijesti pripremili su izložbu Stare karte i atlasi, a profesori fizike predavanje i radionicu uz obilježavanje Međunarodne godine svjetlosti 2015. Naša škola u suradnji s CKI Maksimir organizirala je Festival glazbe, a dio programa održava se i u našoj školi. U suradnji s Narodnim sveučilištem Sesvete organiziran je mjuzikl Hej, i ja sam tu!. U pripremi su i sportski susreti bivših i sadašnjih učenika u nogometu, rukometu i košarci.

Vrhunac aktivnosti pripremamo u svečanom tjednu, a završna središnja proslava održat će se

17. prosinca 2015. u 18.00 sati

u sportskoj dvorani Gimnazije Sesvete. Veliko nam je zadovoljstvo predstaviti goste koji će uveličati naše slavlje: klapu Kampanel i tamburaški sastav Begini, a pridružit će im se i naš školski pjevački zbor.

Na svečanu proslavu pozivamo sve učenike i njihove roditelje, naše nekadašnje učenike i djelatnike Škole, sve članove dosadašnjih školskih odbora, predstavnike Vijeća roditelja, dužnosnike Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, gradonačelnika Grada Zagreba sa suradnicima, predstavnike lokalne zajednice te istaknute gospodarstvenike, suradnike i prijatelje škole.

Pridružite se našoj svečanosti i uveličajmo zajedno ovaj veliki dan!

objavio: Ljiljana Herner   datum: 8. 12. 2015.