Vukovar - Caritas

HUMANITARNA AKCIJA UČENIKA SREDNJE ŠKOLE SESVETE ZA DJECU VUKOVARA

Prije, od prilike, dva mjeseca na jednoj hrvatskoj televiziji bila je prikazana reportaža o Vukovarskom caritasu kada su bile prikazane prazne police caritasova skladišta i vapaj ravnatelja fra Vjenceslava Janjića za pomoći. Ta reportaža je potakla vjeroučitelje Srednje škole Sesvete Miodraga Vojvodića i Antu Prskalo da nešto učine, a kako se bližio i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, 18. studeni, odlučili su pokrenuti humanitarnu akciju sa svojim učenicima. Akciju su započeli na sam Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Kako o Vukovaru prestaju sve priče sa zadnjim dnevnikom na taj dan i sa pročitanim tekstovima iz sutrašnjih novina, željeli su potaknuti u učenicima osjećaj kako žrtve nikad ne smijemo zaboraviti i kako ih se trebamo sjećati i kad nije službeno njihov dan, potaknuti osjećaj zahvalnosti žrtvama, a tu zahvalnost odlučili su iskazati preko njihovih potomaka, njihove djece i unučadi.

Zajedno sa vjeroučiteljima, učenici su odlučili praviti božićne poklon pakete za najmlađe Vukovarce. Puni oduševljenja idejom, učenici su se rado odazvali akciji u kojoj su napravili 210 paketa U paketima se našlo svega; od slatkiša, higijenskih potrepština, igračaka pa sve do školskog pribora.

U subotu, 18.prosinca 2010. godine, predstavnici učenika, u pratnji svojih profesora Marijana Đereka i Ante Prskalo, dostavili su pakete vukovarskom dekanatskom Caritasu gdje su ih preuzeli djelatnici caritasa koji su se pobrinuli da ih dobiju mali vukovarci. Učenici su se radosna srca zaputili snježnim cestama prema hladnom Zagrebu u nadi da će njihova akcija potaknuti još nekoga na dobra djela.

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2011.