Prva pomoć - Novi Vinodolski

Već je tradicija u srednjoj školi Sesvete ići u drugom polugodištu na obuku iz Prve pomoći. Ove godine na obuku smo išli od 31.1. do 2.2.2011. godine. Išlo nas je jedanaest: Dajana Kolanović, Marijana Rupčić, Tena Galović, Valentina Bastalić, Tea Anđelić, Marta Markić, Antonela Polenus,  Lucija Ćurić, Marko Šestak, Katarina Čutura i naš jedini tehničar Martin Furda. Vodila nas je naša psihologinja Monika Šego. Zajedno s nama išlo je 14 drugih zagrebačkih škola.

Obuka je trajala 2 dana u kojoj smo naučili sve bitne stavke prve pomoći kako bi se pripremili za natjecanje. Kada su nas smjestili u sobe, počela je obuka. Obuka se sastojala od teorije i praktičnog dijela. Za vrijeme teorije doktor bi svakoj školi podijelio jedno do dva pitanja te bismo ih izlagali. Praktični dio je bio podijeljen na dva dijela: prvi dan smo radili bočni položaj, skidanje kacige i reanimaciju srca, a drugi dan smo radili imobilizacije i zavijanja. Voditelj Prve pomoći u Novom bio je dr. Bićanić zvani Dok.

Pogodili smo lijepo vrijeme kao da je bilo proljeće. Dok su nam sobe bile zaključane provodili smo vrijeme zajedno na plaži, pričali, zezali se, a navečer bi se išli šetat gradom i bili u „disku“ koji bi nam pripremili demosi. Što se tiče samog smještaja nas 9 cura bilo je smješteno u malom sobičku s jednim prozorom, ali nam je bilo super, dok su dečki bili u sobi zajedno sa dečkima iz Nadbiskupske klasične gimnazije. Psihologica je bila uglavnom s nama. Govorila nam je kako da radimo određeni dio vježbe, „tjerala“ nas da budemo brzi i točni i mislim da smo u tome relativno uspjeli. Vratili smo se svi puni oduševljenja i pameti u naš tmurni i mračni Zagreb. Šteta što je tako kratko trajalo.

Katarina Čutura, 2OG1

objavio: Administrator   datum: 1. 3. 2011.

« Ožujak 2024 »