KNJIŽNA BOOKA 2020.

Sudjelovanje učenika Gimnazije Sesvete na manifestaciji Knjižna BOOKA,  koja je održana 1. listopada 2020. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, na početku Međunarodnoga mjeseca školskih knjižnica.

Svečanost knjige i čitanja, kojom inače obilježavamo Međunarodni dan dječje knjige u travnju, ove se godine iznimno održala 1. listopada, na dan početka Međunarodnoga mjeseca školskih knjižnica. S obzirom na izvanredne okolnosti, ovogodišnja Knjižna BOOKA održala se u izmijenjenom obliku, ali vjerujemo da će njen odjek biti glasan i poticajan.

U predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice postavljene su tematske izložbe likovnih,  literarnih i kreativnih radova učenika osnovnih i srednjih škola, nastali u suradnji ili pod stručnim vodstvom školskih knjižničara i nastavnika pojedinih škola. Zbog epidemioloških mjera koje se provode u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske i preporuka županijskih stožera civilne zaštite, Organizacijski odbor Knjižne BOOKE odlučio je na svečanost pozvati samo učenike srednjih škola Grada Zagreba koji sudjeluju u programu i njihove mentore.

Učenici Gimnazije Sesvete predstavili su se u najboljem svjetlu, velikom izložbom od 20 likovnih radova B1 formata s temom Lektira slikom Bauhausa. Radovi su nastali u protekloj školskoj godini u školskom projektu Stoljeće Bauhausa, a za ovu manifestaciju izložbu su postavile profesorica Ina Jozić i školska knjižničarka Ruža Jozić. Na svečanosti su uz naše profesorice sudjelovale i učenice likovne grupe: Franjka Džoja, Mihaela Dokić i Katarina Begić. Tako smo i ove godine našim radovima ukrasili predvorje NSK-a, pokazali kreativnost i talente naših učenika i predstavili svoju Školu u najboljem svjetlu...

Pripremile i organizirale Ruža Jozić i Ina Jozić

objavio: Božana Sertić   datum: 2. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »