RAZMJENA UČENIKA 2024

Razmjena učenika

Gimnazija Sesvete i Theresiengymnasium Ansbach

Petnaestero učenika naše škole u pratnji profesorica njemačkog jezika Marianne Brekalo i Andreje Korčanin sudjelovalo je u projektu „Mladi i slobodno vrijeme – nekad i danas“ koji je realiziran u sklopu učeničke razmjene s njemačkom gimnazijom Theresiengymnasium Ansbach.

Prva faza projekta provedena je u Njemačkoj, gdje su učenici i profesorice osim aktivnosti uz projektnu temu aktivno sudjelovali u nastavi na njemačkom jeziku te dobili izravan uvid u školsku svakodnevicu njemačkog školskog sustava.

Raznolike aktivnosti kao što su posjet adrenalinskom parku Rothenburg, obilazak srednjovjekovnog grada Bamberga, sat povijesti na „Reichsparteigelände“ kao podsjetnik da se iz povijesnih činjenica mogu povući paralele s današnjim ratnim zbivanjima u svijetu. Odlaskom u Freilichtmuseum u Bad Windsheim uronili smo u svijet djece i mladih kasnog srednjeg vijeka.

Sve rezultate naših istraživanja i spoznaja predstavili su učenici na završnoj prezentaciji na njemačkom jeziku.

Oplemenjeni novim spoznajama i iskustvima i radosni zbog novih prijateljstava radujemo se drugoj fazi projekta koja će biti realizirana u rujnu 2024., kada njemački učenici i nastavnici dolaze u Zagreb.

Pripremile: Andreja Korčanin, prof. savjetnik

Marianna Brekalo, prof. savjetnik

objavio: Jasmina Kontek   datum: 24. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »