GIMNAZIJA SESVETE NA DEVETOJ KNJIŽNOJ BOOKI

Pozivnica na DEVETU KNJIŽNU BOOKU u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu

Učenici i profesorice Gimnazije Sesvete pripremili su u auli NSK-a veliku izložbu likovnih i istraživačkih radova naših učenika u projektu POGLEDAJ GORE! - Mitološki likovi na zagrebačkim pročeljima.

Naša izložba ostaje otvorena za posjetitelje do idućeg tjedna.

Veselimo se vašem dolasku!

Održana je deveta KNJIŽNA BOOKA - svečanost knjige i čitanja,  24. svibnja 2023. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnicu u Zagrebu. Knjižnu booku pokrenula je Hrvatska udruga školskih knjižničara radi promicanja knjige te poticanja čitanja i čitateljskih navika učenika. Uz bogat program, u prostoru NSK postavljene su tematske izložbe i radovi učenika osnovnih i srednjih škola nastali u suradnji sa školskim knjižničarima i pod njihovim stručnim vodstvom. Tako su svoje radove predstavili učenici nekoliko osnovnih škola iz raznih krajeva Hrvatske te zagrebačke srednje škole: Gimnazija Tituša Brezovačkog, XV. Gimnazija, Škole za modu i dizajn, Gornjogradska gimnazija, Tehnička škola Zagreb, Gimnazija Lucijana Vranjanina i Gimnazija Sesvete.

Naši su učenici i profesorice Marija Sušac, Ina Jozić i Ruža Jozić predstavili školski projekt POGLEDAJ GORE! velikom i raskošnom izložbom u auli Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Projekt je financiralo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru izvannastavnih aktivnosti učenika. Naša je izložba izazvala divljenje svih sudionika i posjetitelja Knjižne BOOKE na ovako opsežno provedenom projektu i istraživačkom radu učenika 2. razreda, kreativnim likovnim radovima učenika na temu mitoloških likova i antičkih motiva na pročeljima zagrebačkih zgrada. Čitav je naš rad predstavljen i u otisnutoj brošuri - katalogu projekta. Izložbu će posjetiti studenti i profesori Klasične filologije Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a idući tjedan izložbu postavljamo u predvorje Gimnazije Lucijan Vranjanin u Zagrebu. Sredinom lipnja izložbu će konačno vidjeti i svi učenici, nastavnici i roditelji u Gimnaziji Sesvete, kao i lokalna zajednica.

Pripremile profesorice: Marija Sušac, Ina Jozić i Ruža Jozić

objavio: Ruža Jozić   datum: 24. 5. 2023.