Održane radionice "Aktivno učenje"

Učenje je važno kako bismo postali stručnjaci u svom području. Lako je kad učite o onome što vas zanima. Međutim, što kada tome nije tako? U školi imamo takvih situacija, te su već tradicionalno održane radionice „Aktivnog učenja“ u svim prvim razredima. Tijekom radionica proveden je jedan eksperiment koji je imao cilj dokazati efekte površnog procesiranja informacija nasuprot dubinskom procesiranju.

Učenici su rezultate komentirali u grupama, dobili savjete kako efikasnije učiti, upoznali se s nekim tehnikama učenja. Sve u svemu, naši gimnazijalci su spremni prionuti na posao! Radionice su ukazale na važnost učenja, ali i važnost odmora i uzimanja vremena za sebe. Nekad jednostavno imamo prevelika očekivanja od sebe, te ne trebamo uvijek odraditi 100% od predviđenog. Nekada  je dovoljno i 80%. Važno je u danu pronaći vremena za sebe, za aktivnosti  koje vesele i opuštaju.

Podsjetimo: uz akademsko znanje i ocjene, moramo paziti i na svoje mentalno zdravlje!

Pripremile: Sonja Jordanić Golub, mag. psych.  i Božana Sertić, prof.soc.ped.

objavio: Božana Sertić   datum: 23. 10. 2020.

« Lipanj 2021 »