Tjedan psihologije u Gimnaziji Sesvete

Kao i prethodnih godina i ove smo godine u Gimnaziji Sesvete obilježili Tjedan  psihologije (17. - 23. veljače 2020.) raznim aktivnostima za učenike.

Održano je popularno predavanje 19. veljače 2020. za naše učenike 3. i 4. razreda: Suvremeni trendovi u psihologiji, predavač Nikola Erceg, prof. i asistent na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, Odsjek za psihologiju.

U predvorju Škole učenici su na zaslonu mogli pratiti zanimljivu prezentaciju o psihologiji, njezinom značaju u razvoju ličnosti, osobnom i socijalnom razvoju učenika, psihologiji kao znanosti, primijenjenoj psihologiji i sl.

U školskoj je knjižnica postavljena izložba Dobra knjiga – kvalitetan odmor za psihičko zdravlje. Učenicima su predstavljene knjige popularne literature iz područja psihologije s temama: izgradnja samopouzdanja, prijateljstvo, problemi odrastanja i sazrijevanja, mladi i ovisnosti, učenje, djeca i roditelji, učenici i školska sredina, mladi i nasilje i druge korisne teme.

Stručne suradnice Sonja Jordanić Golub i Božana Sertić, održale su predavanje na roditeljskom sastanku u 2.d razredu:  preventivni program Tko zapravo pobjeđuje?, koji ima za cilj spriječiti razvoj psiho-socijalnih problema kod učenika. Također su svakodnevno dijelile korisne sadržaje na društvenim mrežama iz područja psihologije.

*  *

*preuzeto sa Facebook stranice Zagrebačkog psihološkog društva

Također, u tjednu psihologije počela je provedba istraživanja u okviru projekat Hrvastke zaklade za znanost "Model slobodnog odlučivanja o karijeri: Uloga autonomne karijerne motivacije te zaštitnih i rizičnih faktora u profesionalnom razvoju adolescenata (Free Career Choice)". Osnovni cilj ovog projekta je istražiti kako učenici donose odluku o svom zanimanju.

Pripremile stručne suradnice: Sonja Jordanić Golub, Božana Sertić i Ruža Jozić

objavio: Božana Sertić   datum: 21. 2. 2020.

« Ožujak 2020 »