SLIKAMO I UČIMO

SLIKAMO I UČIMO – školski projekt Gimnazije Sesvete

Naš projekt SLIKAMO I UČIMO obuhvatio je kreativni rad s nadarenim učenicima u području likovnog i kreativnog izražavanja u Gimnaziji Sesvete, a aktivnost su proveli učenici Likovne grupe u nekoliko školskih projekta, uz sudjelovanje učenika Istraživačke geografsko-povijesne grupe tijekom ove školske godine. Unutar ovog projekta tijekom školske godine bavili smo se temama:

Godina MARKA MARULIĆA,  uz 500. obljetnicu smrti oca hrvatske književnosti;

Spomenici na zagrebačkim ulicama i trgovima;

Secesijski motivi u Zagrebu;

Marko Polo - Putevima svile, uz 700. obljetnicu smrti Marka Pola.

Naši su učenici u njima pokazali svoje talente, darovitost u likovnom izražavanju i oblikovanju u raznim tehnikama, a učili su istražujući kulturu, književnost i prošlost svoga naroda. Radovi učenika predstavljeni su tijekom školske godine na izložbama u predvorju škole i drugim ustanovama grada Zagreba, a sve smo projekte predstavili i u tiskanim brošurama (koje prilažemo) te predstavili našim učenicima i posjetiteljima škole, kao i široj javnosti.

Projekt je financijski podržalo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u kategoriji projekata za darovite učenike, na čemu smo vrlo ZAHVALNI!

Projekte pripremile i provele s učenicima profesorice: Ina Jozić, Suzana Pešorda, knjižničarka Brigita Kosić i vanjska suradnica Ruža Jozić

objavio: Željka Župan Vuksan   datum: 17. 6. 2024.

« Rujan 2024 »