PROJEKT "MIKROPLASTIKA U POTOKU VUGERU"

Sudjelovanje učenika Gimnazije Sesvete s radom „Mikroplastika u potoku Vugeru“ na završnoj konferenciji Erasmus+ programa Young Climate Professionals „Understanding microplastics in our water” , 24 svibnja 2024. u Institutu Ruđera Boškovića u Zagrebu.

Cilj ovoga projekta prema riječima voditeljice projekta Sare Šariri, mag. oecol. Bio je osvijestiti sudionicima, učenicima Zagrebačkih srednjih i osnovnih škola, prisutnost mikroplastike u slatkim vodama u Zagrebu i pomoću zajedničke metodologije utvrditi prisutnost mikroplastike u uzorku odabrane vode. Tako su tijekom završne konferencije prikazani plakati Škola sudionika, koje su objasnili učenici autori tih plakata, i dodijeljena priznanja i nagrade za sudjelovanje. Učenici su utvrđivali prisutnost mikroplastike u jezeru Bundek, jezeru Jarun, potoku Črnomerec, Maksimirskim jezerima i naš tim u potoku Vugeru u Sesvetama.

Učenici sudionici projekta Franka Herceg, Erika Mihoci i Andrej Papak predstavili su plakat Gimnazije Sesvete Mikroplastika u potoku Vugeru. Učenicima i voditeljici projekta profesorici Suzani Pešorda dodijeljena su priznanja i nagrade. Naš plakat nakon predstavljanja izložen je i može se vidjeti u učionici Geografije 028 u Gimnaziji Sesvete.

Bilo je to sjajno iskustvo jer smo uz projekt upoznali i značenje i strukturu Instituta Ruđer Bošković, a prodekanica za nastavu na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu upoznala nas je sa odsjecima fakulteta, posebno sa Biološkim odjelom.

Priredila Suzana Pešorda, prof. u suradnji sa učenicom Frankom Herceg iz 3.a

objavio: Jasmina Kontek   datum: 3. 6. 2024.

« Rujan 2024 »