Ovaj mjesec: 1931

IZVANUČIONIČNA NASTAVA U ILOKU, 4.-6. 11. 2022.

Projekt Native Americans – suradnja sa Srednjom školom Ilok

Učenici trećih i četvrtih razreda Gimnazije Sesvete koji pohađaju fakultativnu nastavu Američka kultura i civilizacija posjetili su Ilok od 4. do 6. studenoga 2022. te započeli suradnju u projektu Native Americans zajedno s učenicima drugog razreda gimnazije Srednje škole Ilok. Na projektu ćemo raditi čitav mjesec dana budući da je studeni Native American Heritage Month.

Projekt je osmislila te ga koordinira profesorica engleskog jezika Cassy Prskalo potaknuta studijskim putovanjem u Ameriku, gdje je posjetila rezervate domorodačkih naroda i upoznala se s njihovom poviješću i kulturom. Ciljevi projekta su upoznavanje s poviješću, tradicijama i običajima domorodačkih naroda u Americi te problemima s kojima se domorodački narodi danas suočavaju, razvijanje različitih vještina na engleskom jeziku, poticanje suradničkog učenja i timskog rada.

U sklopu projekta Native Americans, 15 učenika Gimnazije Sesvete posjetilo je Srednju školu Ilok u pratnji profesorice engleskog jezika Vlatke Ostojić i profesorice fizike i informatike Lucije Tustanić. Učenici su tijekom dva dana sudjelovali u različitim radionicama na kojima su puno naučili o povijesti američkih domorodaca te dolasku Kristofora Kolumba i Europljana u Ameriku. Pri tom su igrali igre koje su pripadnici domorodačkih naroda igrali u slobodno vrijeme, posjetili smo vinski podrum Srednje škole Ilok, a ni kiša nas nije spriječila da s Iločanima prošećemo po gradu te da nam pokažu glavne znamenitosti svoga grada: rijeku Dunav, crkvu sv. Ivana Kapistrana i franjevački samostan, dvorac Odescalchi koji je kroz povijest imao različite namjene, a danas se u njemu nalazi Muzej grada Iloka i gradska galerija, zatim stare gradske zidine i Iločki park, te Stari vinski podrum Iločkih podruma.

Veselimo se nastavku suradnje s učenicima Srednje škole Ilok te se nadamo da će nam uzvratiti posjet i iskusiti ljepote našega grada i advent u Zagrebu.

Pripremila Vlatka Ostojić, prof.

objavio: Ruža Jozić   datum: 7. 11. 2022.