ODRŽAN JE PRVI PROJEKTNI DAN U GIMNAZIJI SESVETE!

U Gimnaziji Sesvete 4. svibnja 2022. nije bilo klasične nastave. Održan je projektni dan na temu zdravlja pod nazivom: Misli zdravo - budi zdrav! Cilj projektnog dana bio je potaknuti učenike na zdravije stilove života kroz interaktivne, zabavne i počne sadržaje. Učenik je bio u fokusu. Naglasak je bio na aktivnom uključivanju učenika, na motivaciji nastavnika i učenika, na razmišljanju izvan strogih školskih okvira.

Gimnazijalcima se nudio izbor od 32 kreativne radionice koje su osmislili i proveli nastavnici i stručni suradnici Škole. Najava radionica krenula je nekoliko dana ranije na društvenim profilima Škole, tako da su  se učenici imali priliku upoznati sa sadržajem radionica. Teme su bile šarolike, a učenici su se na radionice prijavljivali putem Google obrazaca. Učenici su pokazali veliki interes i zadovoljstvo ovakvim oblikom rada, te su izrazili želju za češćim održavanjem projektnog dana.

Organizacija ovakvog događaja iziskuje mnogo ljubavi, truda, znanja, administracije i vremena, te je pomno planirana od rujna 2021. g. Gimnazijski nastavnici, ravnateljica i stručne suradnice predano su pripremale ovakav događaj za svoje učenike. Timski rad, međusobna podrška, toplina, stručnost i kvalitetna organizacija pokazale su da je sesvetska gimnazija suvremena škola koja odgovara na potrebe mladih.

Nazivi radionica održanih na projektnom danu su: Sesvetska rivijera, Kaj su (zdravo) jeli Sesvećani?, Sortiranje otpada u Sesvetama, Okolo škole - planiranje zdravih i poučnih šetnji Sesvetama, Renesansna knjiga i gozba, Druga strana rocka, Izrada eko cvijeća, Brain training, Logoterapija u službi zdravlja, Gibaj se s fizičarkama, Vedska matematika, Stress Management i Mindfulness, Smotie Challenge, Čarolije začina, Meditacija i duhovno zdravlje, Pozitivna psihologija, Vitaminoljupci, Život na vagi, Mozganje o mozgu, Schokolade, Sveta Hildegarda i hrana kao lijek, Rezolucija zemlja, Jedno zdravlje, Nordijsko hodanje, Meditacija i duhovno zdravlje, Idemo van!, Kako si danas?, Vegetarijanska prehrana, Proustova čajanka, Ponešto o hrani i kavi, a pomalo i o humoru, Od Celada Tračanina do Jacobsa, Zamisli život u ritmu muzike za ples. Snimali su se i radijska emisija o mentalnom zdravlju i vlog o projektnom danu, igrao se nogomet, gledale borbe gladijatora, miksao se smootie, pisala su se pisma zahvalnosti, glumilo se, debatiralo.. Ma prava sesvetska škola za život.

Evaluacije prvog projektnog dana su fantastične, zadovoljstvo učenika i nastavnika garantira da će to u Gimnaziji Sesvete biti redovita praksa.

objavio: Sonja Jordanić Golub   datum: 10. 5. 2022.