Ispis statistike od 18. 2. 2012.

Knjižnica Srednje škole Sesvete

ŠKOLSKA KNJIŽNICA SREDNJE ŠKOLE SESVETE

KNJIŽNIČARI:

RUŽA JOZIĆ, dipl. bibl. i dipl. komp., prof. stručni suradnik/savjetnik

TOMISLAV BUDINSKI, prof. i dipl. bibl.

Radno vrijeme knjižnice i čitaonice: svaki radni dan od 7.30 do 19.30 sati

KNJIŽNIČNI  FOND:

- 16 134 sveska knjižne građe

- 40 naslova stručnih i popularno-znanstvenih časopisa

- AV zbirka od  980  kom

PRAVILNIK O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristit: učenici, nastavnici i ostali radnici škole. 2. Školska knjižnica svojim korisnicima izdaje članske iskaznice na početku školske godine.

3. Učenici su dužni čuvati članske iskaznice od gubitka, jer se knjižnična građa koristi i posuđuje samo uz predočenje članske iskaznice naše školske knjižnice.

4. Knjižničnu građu korisnicima posuđuju samo knjižničari Škole u redovnom radnom vremenu  školske knjižnice, svakim radnim danom od 7:30 do 19:30 sati.

5. U prostoru čitaonice korisnici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice, časopise i AV građu po potrebi.

6. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi :

-     odjednom 2 knjige na rok od 15 dana

-     odjednom 2 broja časopisa na rok od 5 dana.

7. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.

8. Svako prekoračenje roka plaća se zakasninom od 0,50 Kn po danu i po knjizi.

9. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakoga oštećenja i uništavanja (podcrtavanja, šaranja, trganja listova, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota).

10. Korisnik koji izgubi , ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu  građu, odgovoran je za nadoknadu  štete. Za  posuđenu  građu  odgovaran je onaj tko ju je posudio.

11. Za oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti istovrsni primjerak i vratiti ga u školsku  knjižnicu ili knjižnici platiti u protuvrijednosti  istoga.

12. Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj odlazak  iz Škole . Prije odlaska iz škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u školsku knjižnicu , nakon čega im se izdaje potvrda o nedugovanju.

13. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine, a na kraju školske godine, učenici se trebaju razdužiti sa svom posuđenom knjižničnom građom.

14. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan .

15. U knjižnici i čitaonici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu, knjižničar je dužan udaljiti iz prostora knjižnice i čitaonice.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE I ČITAONICE!

Ravnatelj: Slavko Ivanković, prof.

Knjižničari: Ruža Jozić i Tomislav Budinski

KNJIZNICA 2012.doc