DRUGI SUSRET ŠKOLSKIH ZBOROVA

Pozivamo vas na drugi Susret školskih zborova

9. 12. 2016. u 18 sati

u sportskoj dvorani Gimnazije Sesvete,

ulaz slobodan!

Susret školskih zborova, namijenjen glazbenim i općeobrazovnim školama, manifestacija je u obliku koncerta organizirana u suradnji Gimnazije Sesvete, Centra za kulturu i informacije Maksimir i Centra za glazbu Zagreb, a održava se u sklopu Festivala glazbe Zagreb 2016.

Inicijator susreta je profesor glazbene umjetnosti u Gimnaziji Sesvete Nikola Sebastian Jambrošić uz podršku i poticaj ravnatelja Gimnazije prof. Slavka Ivankovića.

Namjena i cilj Susreta pjevačkih zborova osnovnih i srednjih škola koji će se održati u prostorijama Gimnazije Sesvete je potaknuti aktivno bavljenje glazbom, razvijati i podizati glazbenu kulturu mladih, potaknuti i razvijati darovitost učenika, predstaviti zborski repertoar i zborove široj javnosti te vrednovati rezultate zborova i njihovih voditelja.

Na ovaj način potiče se kulturni razvoj lokalne zajednice, zborska literatura, a zborsko pjevanje predstavlja široj publici, doprinosi opstanku i razvoju zborskog pjevanja, dijeli se radost muziciranja te se prezentira vlastiti kulturno-umjetnički rad. Sudjelujući na Festivalu tj. Susretu, učenici i zborovođe dobit će priliku javno prezentirati svoj rad te će im na taj način biti omogućeno procijeniti svoje muziciranje u odnosu na druge zborove.

Također, uspješnost javnog nastupa vrednovat će eminentni stručnjaci – dirigenti, skladatelji i glazbeni pedagozi koji će po nastupu dati stručno mišljenje. Ovaj Susret održava se drugu godinu uzastopce, a na koncertu u Gimnaziji Sesvete nastupit će deset zborova i orkestar SO-DO.

objavio: Željka Župan Vuksan   datum: 8. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »