Ovaj mjesec: 1969

REVIS - Odgovaranje na vršnjačko nasilje u školskom i izvanškolskom okruženju

Gimnazija Sesvete uključila se u provođenje međunarodnog projekta: „REVIS - Odgovaranje na vršnjačko nasilje u školskom i izvanškolskom okruženju“.

Profesorica hrvatskog jezika Željka Župan Vuksan i školska psihologinja Sonja Jordanić Golub prošle su edukaciju za vođenje ovog međunarodnog projekta. On se sastoji od 12 radionica u 2. b i 3. c razredu, a cilj je pružiti podršku djeci i mladima u rješavanju problema nasilja u školi i zajednici. Ovaj tjedan su održane prve radionice.

Voditeljice će provesti i istraživanje društvenih normi vezanih uz vršnjačko nasilje u školi i zajednici, te učenike/ce uključiti u aktivnosti kako bi nastavili graditi pozitivne norme koje sprječavaju štetna ponašanja vezana uz nasilje nad djecom.

Vodit će učenike kroz proces identificiranja društvenih normi vezanih uz vršnjačko nasilje. Zajedno sa učenicima će istražiti što znači osjećati se sigurno te kreirati aktivnosti u sklopu kampanje koje oni mogu implementirati kako bi odgovorili na norme koju žele mijenjati.

Na radionicama se obrađuju teme društvenih normi, međuvršnjačkog nasilja i nasilja općenito. Učenici će razviti kritičko mišljenje, socijalne vještine, uvažavati i biti podrška jedni drugima, jačati osobne kapacitete, na kreativan i inovativan način osmišljavati i implementirati plan sigurne škole, sudjelovati i osmisliti kampanju te se natjecati s drugim školama koje isto sudjeluju u projektu.

objavio: Sonja Jordanić Golub   datum: 28. 1. 2022.