Susret školskih zborova 2017.

U petak 8. prosinca 2017. održan je u Gimnaziji Sesvete treći po redu Susret školskih zborova.

Kroz nekoliko fotografija osjetite pravi božićni ugođaj,

a ostatak pogledajte u našoj galeriji.

Na trećem Susretu školskih zborova u sklopu Festivala glazbe Zagreb nastupili su: Zbor OŠ Ljubljanica,Zbor OŠ GU Elly Bašić, Mješoviti zbor Prve gimnazije Zagreb, Djevojački zbor Gimnazije Velika Gorica, Zbor GŠ Zlatka Grgoševića,Zbor i Harmonikaški ansambl GŠ Zlatka Grgroševića,Vokalni ansambl Bugojno, Čarobna frula, Djevojački zbor IX.gimnazije, Pjevački zbor Gimnazije Sesvete i Orkestar SO-DO. Brojnu publiku i ove  godine mladi zboraši počastili su pravim glazbenim poslasticama. Okupljeni su tako među ostalim imali prilike čuti popularne izvedbe: Praise his holy name,Stand by me,Carol of the bells,Bijeli Božić,O Holy night, a Vokalni ansambl Bugojno hrabro se odmaknuo od božićne tematike izvedbama pjesama Sve još miriše na nju i Tebi majko misli lete. Na kraju susreta svi su izvođači zajedno izveli skladbu: A Christmas festival pod vodstvom dirigenta Daniela Čolića. Na susretu je uvijek puno dobre atmosfere koju je teško opisati riječima, ali ipak, koliko je bilo lijepo najbolje govore riječi oduševljenih posjetitelja i sudionika:

„Bilo mi je jako lijepo. Osjetila sam pravi božićni duh,jedno predivno iskustvo i svakako bi htjela doći ponovo.“ - sudionica iz IX.gimnazije

„Jako nam se sviđa škola,a posebno dvorana. Za susret smo se pripremali od početka školske godine i sad vidimo da je sav trud vrijedio. Možda jednog dana i upišemo ovu školu.“ - osnovnoškolci iz GU Elly Bašić

„Bilo je predivno. Zaista je predivno vidjet djecu koja se tako okupe i stvore nešto toliko pozitivno. Oduševljena sam.“ „Posebno mi se svidjela izvedba Stand by me. Bilo bi lijepo dogodine na programu čuti i Franka Sinatru.“ - samo su neki od komentara posjetitelja.

Ne zaboravimo napomenuti da ova manifestacije nije završila samo ovim veličanstvenim koncertom već je nastavljen i u subotu 9. prosinca u obliku edukacije. Voditeljica Djevojačkog zbora Gimnazije Velika Gorica, Ivana Petravić, prof., održala je edukaciju za učenike  i polaznike srednjoškolskih zborova. Tijekom dva sata, koliko je trajala edukacija, učenici su prošli i osvijestili razne tehnike upjevavanja, upotrebljavanja cijelog tijela u svrhu pjevanja i načina emocionalizacije i interpretacije zadanih skladbi.

Sve one koji nisu bili u mogućnosti doći na ovogodišnji Susret zborova organizatori pozivaju na druženje u Gimnaziji Sesvete u prosincu 2018. Vidimo se!

Barbara Pucko, 3.d

objavio: Željka Župan Vuksan   datum: 11. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »