Poštovani maturanti

• Pročitajte još jednom Pravilnik o polaganju ispita državne mature (posebno pravila koja se odnose na učenike; npr. članak 31, 32.). Pravilnik možete naći na stranici www. ncvvo.hr. Na satovima razrednika ste ga prošli; no uvijek možete u njemu naći odgovor na pitanje. Osnovni temelj ispita DM je ovaj pravilnik.

• Učenici koji nemaju korisničko ime i lozinku moraju ga osobno preuzeti u učeničkoj referadi kod gospođe Marije Tomčić. Zapravo svi su dobili korisničko ime i lozinku od Carnet-a  kod  upisa u prvi razred. Ako su to izgubili gospođa će im izdati novi, ali moraju znati svoj oib.( Molim Vas da to obavite čim prije.)

• Kada  dođete do svojeg korisničko imena i lozinke prijavljujete se na www. postani-student  i napravite  prvu prijavu. Prilikom prve prijave treba pažljivo ispuniti podatke, i na vlastiti broj mobitela dobiti će te  Pin i Tan. Kada to sve dobijete  otvoriti će Vam  se sučelje na toj stranici. Sve ove podatke morate pažljivo čuvati i oni su samo Vaši. (O svemu ovome govorila sam na satu razrednika, a i na zajedničkom roditeljskom sastanku u rujnu.)

• U svom sučelju provjeriti će te svoje  podatke, ostaviti svoj broj mobitela i e-mail adresu. Ako su Vam podaci točni i ocjene; to možete potvrditi. a ako su netočni prijavljujete razrednicima. Razrednici će ispraviti netočne podatke.

• Na stranici NCVVO-a objavljeni su novi ispitni katalozi i ogledni ispiti, na stranici će ovih dana biti i objavljen Priručnik za učenike za prijavu ispita DM za školsku godinu 2016/2017.

• Prijave ispita DM počinju 1. 12. i završavaju početkom veljače 2017.

9. 1. 2017. biti će objavljeni i zahtjevi fakulteta (studijskih programa), dakle od                tada će te moći i prijavljivati fakultete, koje želite upisati. Kada se prijavljuju fakulteti automatski će se u sučelju prijavljivati i ispiti i morate dobro provjeriti i pratiti u sučelju za koje studijske programe morate platiti prijemni ispit, kada je ispit, rang liste itd.. Dakle; dobro morate upoznati svoje sučelje i pratiti sve što se zbiva.

• Prijave ispita se zatvaraju 15. 2. 2017..ali učenici će i dalje moći prijavljivati studijske programe, u skladu s prijavljenim ispitima.

• Morate i znati razliku između potpisa i parafa. To je vrlo važno. Potpisujete se punim imenom i prezimenom; ali ne štampanim slovima, a za paraf (kad se to traži od Vas), stavljate početna slova svog imena i prezimena. U veljači nakon 15. se potpisuju prijavnice za ispite DM .

• Ako imate pitanja ili nekih nedoumica u svezi ispita DM; možete doći u kabinet geografije (soba 027); u vrijeme informacija: utorak od 12-14 sati i četvrtak i petak nakon 14 sati.

• Učenici koji će tražiti Prilagodbu ispitne tehnologije; neka mi se čim prije jave osobno.

• Većina učenika gimnazija prijavljuje obavezne predmete na A razini, a od izbornih predmeta najviše PIG ili /i Fiziku.

Sve ovo detaljno sam objašnjavala na satu razrednika početkom listopada. Prisjetite se: obavezno, odgovorno i samostalno…

U Sesvetama; 15. 11. 2016.

Ispitni koordinator za državnu maturu:                                                Suzana Pešorda, prof.

objavio: Ljiljana Herner   datum: 17. 11. 2016.