Prezentacija projekta

Prezentacija projekta "Recimo ratu NE!"

Grupa naših učenika II., III. i  IV. razreda u sklopu obilježavanja 100. godišnjice početka Prvog svjetskog rata posjetila je Sarajevo te je na licu mjesta imala  priliku upoznati činjenice vezane uz sam početak rata, odnosno Sarajevski atentat te događaje koji su uslijedili nakon toga, i ostavili duboke tragove u povijesti cijeloga svijeta.

Realizaciju projekta pratili su profesori Marianna Brekalo i Ljiljana Herner koje su i putovale s učenicima u Sarajevo. Povremeno je  realizaciju projekta  pratio i prof. Petar Tadić.

Dana 6.svibnja 2015.god. učenici i profesori predstavili su rezultate svoga rada  tj. rezultate projekta „Recimo ratu- ne!“ učenicima, profesorima i zaposlenicima Gimnazije Sesvete u multifunkcionalnoj učionici te u holu postavili izložbu na nekoliko panoa (naslovi: Sarajevski atentat, Kronološki tijek prvog svjetskog rata, Propaganda, Književnost, Žene u ratu, Antiratne poruke i Put u Sarajevo).

Ciljevi projekta prikazani su i kroz  25- minutni film što je zainteresiralo i mnogobrojne učenike naše škole, stoga su sa velikom znatiželjom popratili projekciju filma.

Na istu temu učenici su izradili hvalevrijedan časopis pod nazivom „ Sto“  koji kroz 48 stranica objedinjuje gotovo sve obrađene teme projekta. Upravo bi se taj časopis mogao koristiti u nastavi, ali također i u svrhu budućih istraživanja.

Stoga vas pozivamo da, ako još niste pročitate časopis (priloženi dokument) ili se okušate u kvizu na istu temu, što vam ujedno može biti inspiracija za neke nove, inovativne projekte!

Foto-galaeriju pogledajte ovdje.

Priloženi dokumenti:
Projekt_Recimo_ratu_NE!_-_casopis.docx (14.79 MB)

objavio: Ljiljana Herner   datum: 8. 5. 2015.