Festival klasičnih jezika

Cari discipuli et magistri Gymnasii Sesvete!

Poštovani učenici i profesori Gimnazije Sesvete!

Cari discipuli et magistri Gymnasii Sesvete!

Sumus discipuli classis tertiae huius scholae qui Festum linguarum classicarum in Spalato visitavimus. Hoc festo quadraginta anni Philologorum Classicorum Societatis Croaticae celebrabantur. In Spalato festi causa multi eventus facti sunt. His eventibus multa de cultu Romano et Graeco discere potuimus. Istic deos deasque Romanos et Graecos, viros Graecos, historiam Romanam et Graecam et vitam antiquorum Romanorum cognoscebamus. Linguam Latinam, Graecam et etiam linguam Britannicam audire potuimus, sed plurimi iuvenes scaenici lingua Croatica loquebantur. Palatium Diocletiani et antiquae Salonae etiam a nobis visitati sunt. Etiam per urbem ambulabamus et tempus pro relaxatione habuimus. Spalatum nobis re vera placebat. Si vultis nostrum iter videre, spectate imagines nostras!

Lorena, Lana, Sara, Antonius et Ioannes cum magistra Maria Sušac

Još slika ovdje

Poštovani učenici i profesori Gimnazije Sesvete!

Mi smo učenici 3d razreda ove škole koji smo posjetili Festival klasičnih jezika u Splitu, koji se održavao od 21. do 23. ožujka 2014. godine. Tim festivalom slavilo se četrdeset godina postojanja Hrvatskog društva klasičnih filologa. Iz tog su razloga u Splitu organizirane mnoge predstave i prezentacije. Iz njih se moglo mnogo naučiti o rimskoj i grčkoj kulturi. Tamo smo upoznali rimske i grčke bogove i božice, grčke junake, rimsku povijest i život starih Rimljana. Mogli smo čuti latinski, grčki, čak i engleski jezici, ali najviše mladih glumaca govorilo je hrvatskim jezikom. Posjetili smo i Dioklecijanovu palaču te drevnu Salonu. Šetali smo i gradom i imali vremena za odmor. Split nam se uistinu svidio. Ako Vas zanima naše putovanje, pogledajte naše fotografije!

Lorena Podgorski, Lana Dujmović, Sara Cepić, Antonio Jerković i Ivan Šišak   s profesoricom Marijom Sušac

objavio: Ljiljana Herner   datum: 10. 4. 2014.

« Ožujak 2024 »