BOŽIĆNI SAJAM GIMNAZIJE SESVETE

BOŽIĆNI  SAJAM  2022.

I ove je godine održan Božićni sajam Gimnazije Sesvete, koji polako postaje neizostavan adventski događaj u Sesvetama, gdje nažalost ne postoji takva slična službena ili organizirana manifestacija. Naš smo  Božićni sajam organizirali 20. prosinca u popodnevnim satima u školskom dvorištu ispred ulaza u školu, gdje smo postavili desetak štandova na kojima su naši učenici nudili, izlagali i prodavali u humanitarne svrhe razne likovne ukrase, čestitke, kolače, slastice, kavu, čaj i dr. Bilo je tu svega, od finih kolača koje su ispekle vrijedne mame, ali i poneko od učenika, preko zanimljivih ručno izrađenih predmeta, igračaka za djecu, božićnih dekoracija do tombole, zanimljivih igara, i naravno naš gastro-kutak koji su pripremili učenici pojedinih razreda sa svojim razrednicima, s ugostiteljskom ponudom u vidu kuhanog čaja, kave, pečenih kokica i vafla.

Bilo je i prigodnih božićnih pjesama našega školskog zbora, a učenici su s vjeroučiteljicom upriličili žive jaslice, rođenje Isusa i dolazak na poklon triju kraljeva. Bio je tu i neizostavni Djed Božićnjak, koji je strpljivo čekao da se znatiželjnici i najmlađi, ali i oni nešto malo stariji s njim fotografiraju, a djeca popričaju i izraze neku svoju božićnu želju.

U predvorju škole učenici dramskog odgoja pripremili su Kazalište iz kofera i odigrali su božićnu predstavu Mala vila za najmlađe Sesvećane koje su doveli njihovi roditelji.

Učenici su i na ovoj manifestaciji pokazali svoju zrelost, organiziranost, kreativnost, suradnju, mnoge vještine informacijske pismenosti, interes za opće dobro i humanitarni karakter našega sajma. Cilj našega sajma je bio humanitarni, jer smo prikupljenim sredstvima (8.625,00 kn) željeli pomoći našim učenicima slabijeg imovnog stanja.

Osvrt na naš Božićni sajam objavljen je i na portalu Sesvete-Danas s nizom fotografija s našeg sajma na poveznici:  https://www.sesvete-danas.hr/vijesti/bozicni-sajam-gimnazije-sesvete-privukao-mnostvo-znatizeljnika-14921 .

Pripremile: stručne suradnice, razrednici, voditelji izvannastavnih aktivnosti i učenici, uz podršku ravnateljice škole Božane Sertić

objavio: Ruža Jozić   datum: 23. 12. 2022.