VUKOVARU I ŠKABRNJI S LJUBAVLJU

VUKOVARU i ŠKABRNJI uz 31. obljetnicu stradanja i herojske obrane 1991. godine

Uz trideset i prvu obljetnicu stradanja Vukovara i Škabrnje 1991. godine prigoda je da se danas kao slobodna i ponosna Hrvatska podsjetimo na važnost ove bitke i da izrazimo trajnu zahvalnost domovine svima koji su sudjelovali u obrani Vukovara i Škabrnje. Uistinu malo je bitaka u povijesti s kojima bi se Bitka za Vukovar mogla usporediti, po svojoj važnosti za obranu Hrvatske, po odlučnosti da se obrani hrvatski narod. Bitka za Vukovar, svakako je jedna od najslavnijih stranica hrvatske povijesti. Danas odajemo priznanje ustrajnosti hrvatskih branitelja, njihovim nadljudskim naporima kojima su zadivili i ohrabrili cijelu Hrvatsku u najtežim trenucima našeg Domovinskog rata. Vukovar i Škabrnja postali su simboli hrvatskih stradanja, ali ni danas nakon trideset i više godina znamo da te žrtve nisu bile uzaludne. Obilježit ćemo današnji dan sjećanja mirno i dostojanstveno jer se Vukovar, Škabrnja i sva stradala mjesta naše domovine ne smiju nikada zaboraviti. Hvala svim hrvatskim braniteljima, osobito braniteljima Vukovara i Škabrnje, oni su svojim herojstvom postavili kamen-temeljac suvremene Hrvatske i zaslužili  vječnu slavu.

Ovaj smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 1991. godine svečano i ponosno obilježili u predvorju naše škole, uz izložbu plakata i knjiga iz Domovinskog rata te pjesme našega školskog zbora. Na ovaj su dan naši učenici tradicionalno palili svijeće u obliku križa ispred škole, a šetnjom do  spomenika sesvetskim braniteljima upalili su svoje lampaše i osvijetlili put od škole do spomenika hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu. Tako smo i na ovaj simboličan način odali počast svim žrtvama Domovinskog rata, a posebno onima koji su prije 31 godinu svoje živote ostavili na slavonskoj ravnici i dalmatinskom zaleđu.

Hvala im i vječna slava!

objavio: Ruža Jozić   datum: 21. 11. 2022.