OBAVIJEST LIJEČNICE ŠKOLSKE MEDICINE

Poštovani i dragi maturanti!
Bliži se trenutak polaganja ispita državne mature i upisa na visoka učilišta.
Pojedine sastavnice visokih učilišta zahtijevaju Potvrdu nadležnog školskog liječnika o zdravstvenim i psihofizičkim sposobnostima za određeni studij.
Ukoliko ste već upisali neki fakultet, a sada želite upisivati drugi, pregled ćete obaviti u ambulanti nadležnoj za fakultet koji trenutno studirate.
S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicinu Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „ Dr. Andrija Štampar“, pregledi za akademsku godinu 2021./22. obavljati će se na sljedeći način:

Naručivanje za pregled će biti preko www.terminko.hr . Naručiti će se moći iza 15.04.2021.

1. Odabrati željeni termin pregleda (na drugom koraku ovog obrasca)
2. Popuniti upitnik za studente (popunjava se na trećem koraku ovog obrasca)
3. Priložiti na upitniku za studente (upload - preporučena datoteka je PDF):
- podatke o cijepljenju (iskaznica cijepljenja u predškolskoj i školskoj dobi)
- recentnu medicinsku dokumentaciju ukoliko bolujete od kroničnih bolesti
- Rješenje o tjelesnom oštećenju, Rješenje o primjerenom programu obrazovanja i Odluku o polaganju ispita državne mature uz prilagodbu ispitne tehnologije (ukoliko ista postoje)
- Obrazac potvrde za studij (preuzeti s mrežnih stranica sastavnice visokog učilišta gdje je objavljen natječaj za upis 2021./22.)
- Ukoliko traženu dokumentaciju niste uploadali na obrascu, potrebno ju je donijeti osobno.
4. Cijena pregleda za izdavanje potvrde je 145,00kn. Molimo da pripremite točan iznos koji ćete platiti po dolasku u ambulantu.
5. Doći na pregled OSOBNO u odabranom terminu, sa sobom ponijeti osobnu i zdravstvenu iskaznicu.
Liječnik će uvidom u dostavljenu dokumentaciju omogućiti kraće vrijeme Vašeg boravka prilikom pregleda u ambulanti.

Molimo na pregled doći sa zaštitnom maskom!
Prethodnom dostavom dokumentacije omogućeno je kraće vrijeme boravka u ambulanti.

objavio: Božana Sertić   datum: 12. 4. 2021.