Ovaj smo tjedan započeli s istraživanjem u okviru projekta Hrvatske zaklade za znanost „Model slobodnog odlučivanja o karijeri: Uloga autonomne karijerne motivacije te zaštitnih i rizičnih faktora u profesionalnom razvoju adolescenata (Free Career Choice).“

Osnovni cilj ovog projekta je istražiti kako učenici osnovnih i srednjih škola donose odluku o svom budućem zanimanju. Projekt provode znanstvenici s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar u Zagrebu, Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu te u suradnji sa Sveučilištem u Vancouveru i Sveučilištem u Ghentu. Ovaj istraživački projekt se provodi kroz četiri godine u tri vremenske točke. U zadnjoj fazi projekta provest će se provjera učinkovitosti online sustava  za profesionalno usmjeravanje učenika „Put karijere“.

Sudjelovanje je korisno za razvoj profesionalne zrelosti naših učenika jer će ih potaknuti da aktivno razmišljaju o svojim profesionalnim izborima i razvoju karijere. Učenicima pridonosi u boljem razumijevanju procesa izbora i razvoja karijere te kvalitetnijem profesionalnom savjetovanju i usmjeravanju učenika. Učenici naših 7 razrednih odjela će sudjelovati u projektu.

Naša škola također je sudjelovala i u predistraživanju ovog projekta prošle školske godine. Školska koordinatorica i organizatorica projekta je psihologinja Sonja Jordanić Golub.

objavio: Sonja Jordanić Golub   datum: 25. 3. 2021.

BIO SIGURNOST

« Rujan 2021 »