MEĐUNARODNI PROJEKT

Savjetovanje učenika o izboru zanimanja u sklopu nastave za njemačku jezičnu diplomu

I ove godine je u našoj školi proveden međunarodni projekt "Berufsberatung". Riječ je o projektu koji organizira Bundesagentur  für Arbeit (Savezna agencija za rad Savezne Republike Njemačke), a radi se o savjetovanju učenika o izboru zanimanja te mogućnosti studiranja u Saveznoj Republici Njemačkoj.

U projektu je sudjelovalo nekoliko naših učenika 3. i 4. razreda koji su početkom veljače ove godine sa savjetnicima i stručnjacima za zapošljavanje razgovarali o mogućnostima studiranja i stipendiranja. Učenici su također imali priliku čuti iskustva bivših hrvatskih učenika koji su iskoristili mnoge mogućnosti koje im nudi stjecanje njemačke jezične diplome te sudjelovati u individualnim razgovorima sa stručnjacima iz područja koja se odnose na neke tražene studije, npr. ekonomiju, medicinu i STEM područja. Zbog pandemije Corona virusom projekt je ove godine iznimno realiziran online.

Projekt su u Gimnaziji Sesvete provele i koordinirale profesorice njemačkog jezika Marianna Brekalo i Andreja Korčanin, a na razini Republike Hrvatske gospodin Florian Keidel, prof. te dr.sc. Ulrich Dronske.

objavio: Božana Sertić   datum: 14. 2. 2021.