Obilježen Mjesec borbe protiv ovisnosti 2020.

U našoj školi već tradicionalno obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti (15. 11. - 15. 12.) raznim aktivnostima. Ranijih godina, obilježavali smo ga mini maratonom u suradnji sa svim razrednicima i profesorima tjelesne i zdravstvene kulture. Kako ove godine, radi epidemioloških preporuka, nismo mogli nastaviti s našom tradicijom, odlučile smo se na druge aktivnosti.

U suradnji sa Vijećem učenika pronašle smo zainteresirane učenike za projekt obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Oformile smo grupu od 16 zainteresiranih učenika, te im predložile teme radova za izložbu. Teme su bile: čitanje, sportske aktivnosti, rad na sebi, meditacija, molitva, pozitivni odnosi (prijateljstvo, obiteljski ručak, briga o kućnim ljubimcima, ljubav), zdrava prehrana, hobiji, učenje, darivanje, odnosno sve aktivnosti koje učenici mogu raditi u slobodno vrijeme, a da su im korisne. Izuzetno smo zadovoljne radovima naših učenika. Naziv naše izložbe je  „Iskoristi dan na pozitivan način!“.

U suradnji s profesoricama biologije Marijanom Jurković i Jasminkom Mihekovec popunile smo izložbu informativnim plakatima na teme različitih ovisnosti.

Na društvenim mrežama podijelile smo stručne članke sa Facebook stranice Psihološki prostor „U (ne)zdravom tijelu (ne)zdrav duh“:

i „Šoping doping - danas terapija, sutra ovisnost“:

Pripremile: Sonja Jordanić Golub, mag. psych. i Božana Sertić, prof. soc. ped.

objavio: Božana Sertić   datum: 11. 12. 2020.

« Siječanj 2021 »