MZO – nagrađeni najuspješniji odgojno-obrazovni radnici u školskoj godini 2018./2019.

Uz Svjetski dan učitelja, 5. listopada 2019.

Na temelju Pravilnika o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima (NN, br. 53/2019.), Povjerenstvo za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika izabralo je 510 izvrsnih pojedinaca koji su omogućili kvalitetno obrazovanje učenicima u školskoj godini 2018./2019.

Prepoznavanjem i poticanjem najboljih u sustavu obrazovanja, Ministarstvo znanosti i obrazovanja želi uvesti sustavno nagrađivanje odgojno-obrazovnih radnika koji svojim zalaganjem, kvalitetom, inovativnošću i motiviranošću pridonose razvoju kvalitetnoga odgojno-obrazovnog sustava Republike Hrvatske.

Na popisu nagrađenih prosvjetara našlo se i četvero djelatnika Gimnazije Sesvete: Ruža Jozić, stručna suradnica školska knjižničarka, Nikola Sebastian Jambrošić, prof. glazbene umjetnosti, Andreja Korčanin, prof. njemačkoga jezika i Željka Župan Vuksan, prof. hrvatskoga jezika.

Njima je danas u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak uručila priznanja za uspješan i plodan rad u prošloj školskoj godini. Izuzetno smo ponosni na sve njih i njihov rad, kojim su obogatili život naših učenika, a sama je ministrica Divjak u razgovoru s našim nagrađenim profesorima istaknula kako smo jedna od najuspješnijih škola, što se vidi i po broju nagrađenih djelatnika.

Zato drage kolege, hvala vam na trudu i odgovornosti koje pokazujete svakoga dana, što promatrajući svijet oko sebe uočavate bezbroj novih mogućnosti, u svojim učenicima vidite ljude kakvima bi mogli postati, potičete ih na ono što im se čini nemogućim, prenosite im ljubav prema otkrivanju svijeta i pokazujete im da svako novo znanje donosi nova pitanja i radost traženja odgovora. Hvala vam što ste svakodnevno i vizionari i istraživači, motivatori i inovatori u radu s učenicima.

Čestitamo našim najuspješnijim odgojno-obrazovnim radnicima u školskoj godini 2018./2019. Želimo im nastavak uspješnoga rada i u ovoj školskoj godini. Neka njihovi rezultati posluže kao inspiracija drugima u svakodnevnim i nadolazećim izazovima odgojno-obrazovnoga sustava.

Neka nam je svima SRETAN SVJETSKI DAN UČITELJA!

objavio: Božana Sertić   datum: 5. 10. 2019.

« Veljača 2020 »